Vzdialené digitálne veže

/ Prednáška
Adrián Belánik: „Ľahká napadnuteľnosť riadiacich veží letovej prevádzky predstavuje významné strategické momentum. Digitálne inovácie postavené na zvýšenej automatizácii, dátovej konektivite a fúzii údajov na leteckých základniach prinášajú riešenie v podobe vzdialených digitálnych veží.“ 

Neefektívne a nedostatočné riadenie letovej prevádzky (ATC) vyplývajúce z limitov personálneho obsadenia, operácie s obmedzenou viditeľnosťou, ľahká napadnuteľnosť konvenčných riadiacich veží, ako aj nové výzvy, akými sú napríklad nespolupracujúce drony, si vyžaduje modernizáciu riadenia vojenskej letovej prevádzky (ATM). Okrem toho  je potrebné, aby vzdušné sily zaviedli digitálne inovácie postavené na zvýšenej automatizácii, dátovej konektivite a fúzii údajov na leteckých základniach.

VIDEOZÁZNAM

Vzdialená digitálna veža replikuje vizuálny pohľad z konvenčnej veže, aby umožnila služby riadenia letovej prevádzky zo vzdialenejších a zabezpečených miest, čím nie len zvyšuje bezpečnosť personálu, ale aj zlepšuje kvalitu operácií. V oblasti ATM pridáva pre množstvo prípadov nové operačné schopnosti (nie len) v oblasti vojenského použitia, a napomáha úspešnému plneniu rôznych druhov vojenských misií.


 
Prihláste sa na ITAPA EXPO 2022: Od Dubaja k Dunaju
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným