Staňte sa partnerom

Radoslav Danilák

Tachyum, CEO
Dr. Radoslav Danilák je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Tachyum poskytujúcej transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví a zároveň umožňujú dátovým centrám prekročiť kapacitu ľudského mozgu. Danilák má vyše 25 rokov skúseností v elektronickom priemysle a viac než 100 patentov pre najmodernejšie čipové a spracovateľské systémy. Pôsobí ako poradca v Rade vlády SR pre vedu, techniku a inovácie. Je tiež členom Poradného panelu pre technické výpočty spoločnosti IDC, Rady pre technológiu Forbes, prispievateľom spoločnosti TechTarget a členom IEEE.
 
  • DISKUSIA myšlienkových lídrov   |   Jarná ITAPA 2022
    Radoslav Danilák, TACHUYM:Nový svet chaosu môže paradoxne predstavovať pre Slovensko vzácnu historickú príležitosť na hlbokú transformáciu svojej rastovej paradigmy na dosiahnutie väčšej prosperitu, udržateľnosti, produktivity a premeny regiónu na domov talentov a inovácií. Slovensko si musí vybrať jednu doménu, kde by mohlo udávať tón. Doménu, kde sú všetci na rovnakej štartovacej čiare. Tou by mohla byť umelá inteligencia (AI) a najrýchlejší AI superpočítač na svete, ktorý sa dá vybudovať za cenu, ktorú si Slovensko môže dovoliť. Ak Slovensko uchopí túto príležitosť a pôjde za cieľom byť v niečom najlepší na svete, uspeje. Ak Slovensko nevystúpi zo svojej komfortnej zóny a uspokojí sa s priemerom, zostane vo vnímaní sveta ako krajina susediaca s vojnovým konfliktom, ktorá si síce zaslúži kredit za pomoc svojmu susedovi, avšak svetu nič nové nepriniesla.“

    VIDEOZÁZNAM
  • Ako urobiť zo Slovenska lídra modernej Európy a sveta   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
    Aj malé krajiny majú šancu byť lídrom, ak sa zamerajú na oblasť, kde stoja s ostatnými na rovnakej štartovacej čiare a prídu s niečím, čo iní nemajú a po čom je dopyt. Európa zaostáva v špičkovom technologickom súperení, potrebuje strategickú a technologickú nezávislosť a hľadať riešenia. Pre Slovensko je to správny čas. Má jedinečnú šancu vybudovať superpočítačové centrum za zlomok nákladov najvýkonnejších centier sveta. AI (Artificial Inteligence) je budúcnosť. Krajiny, ako sú Singapur alebo Spojené Arabské Emiráty, si to uvedomili a sledujú tento trend. Sila príkladu je dôležitá, Slovensko sa môže inšpirovať.

    VIDEOZÁZNAM
  • DISKUSIA: Prečo potrebujeme funkčný a konkurencieschopný digitálny štát?   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021: Ako sa stať najlepším?
    Diskusie o líderstve strácajú zmysel, pokiaľ štát svojím fungovaním a legislatívnym nastavením nevytvára dostatočne vhodné prostredie pre naplnenie týchto ambícií, ale vo svojej podstate aj kladie prekážky. Aké postupy a opatrenia potrebujeme aplikovať do praxe, aby sa mohlo Slovensko zaradiť medzi svetovú špičku? Bude stav súčasného verejného sektora v budúcnosti oporou, alebo skôr brzdou pre úsilie niečo zmeniť? Pozrime sa na to očami tých krajín, ktorých činnosť a podnikanie je výrazne uľahčované efektivitou štátnej prevádzky, rýchlou administratívou, dostupnosťou kvalifikovanej pracovnej sily a ďalších oblastí. Odpovedzme si na otázky, ako by štát a proces digitalizácie mal smerovať, ak má Slovensko naozaj hrať v niečom prím.

    Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov), Anna Záhorčáková (DITEC)

    VIDEOZÁZNAM
  • Slovensko na čele v oblasti umelej inteligencie s rozsahom ľudského mozgu: Najrýchlejší superpočítač na svete, ktorý sa buduje na Slovensku   |   Jarná ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies