Become a partner

Chirurgický robotický systém Versius® - revolúcia v chirurgii

V posledných rokoch urobila medicínska technológia neuveriteľný pokrok. Od umelej inteligencie až po roboty, ktoré dokážu vykonávať zložité operácie, rozsah možností v chirurgii sa neustále rozširuje. Jednou z najzaujímavejších technológií, ktoré sa v tejto oblasti objavili, je chirurgický robotický systém Versius®. Tento robotický systém umožňuje chirurgom vykonávať presné a zložité operácie s vyššou mierou presnosti a bezpečnosti. V čom je však systém Versius® taký revolučný?

Ako to funguje

Versius® je kompaktný, modulárny a mobilný, čo umožňuje väčšiu prispôsobivosť a efektívnejšie využitie operačných sál. Jeho konštrukcia poskytuje mobilitu ramena s minimálnym zásahom do okolitého priestoru, čím sa znižuje riziko poškodenia okolitých tkanív, a tým sa minimalizujú komplikácie a zlepšuje zotavenie pacienta po operácii. Okrem toho Versius® využíva technológiu ovládania pohybu, ktorá je optimalizovaná pre chirurgické zákroky a poskytuje chirurgom intuitívny prístup k zariadeniam, ako sú endoskopy, kliešte, staplery, nožnice atď. a umožňuje im tak presnú manipuláciu s tkanivom počas operácií. Táto zvýšená presnosť znižuje chirurgickú traumu a minimalizuje riziko infekcie alebo iných komplikácií.

Výhody systému Versius®

Výhody používania systému Versius® sú početné. Nielenže znižuje traumu pacienta počas operácie, ale zvyšuje aj presnosť a bezpečnosť tým, že minimalizuje ľudské chyby a zároveň zvyšuje konzistenciu medzi rôznymi operáciami. Okrem toho jeho prispôsobivosť umožňuje použitie pri rôznych typoch operácií od všeobecných zákrokov, ako je hysterektómia alebo odstránenie prietrže, až po špecializovanejšie zákroky, ako je odstránenie mozgového nádoru alebo výmena srdcovej chlopne. A napokon, jeho modulárna konštrukcia umožňuje jednoduchú inštaláciu v akejkoľvek operačnej sále bez potreby rozsiahlej prestavby alebo stavebných prác, čím sa znižujú náklady a čas spojené s inštaláciou v porovnaní s tradičnými robotickými systémami, ktoré si vyžadujú veľké množstvo priestoru kvôli pevnej konštrukcii ramena.

Chirurgický robotický systém Versius® predstavuje ďalší krok v technológii chirurgickej robotiky, ktorý sľubuje lepšie výsledky pre pacientov vďaka zvýšenej presnosti počas operácií a zároveň znižuje potenciálne komplikácie spôsobené ľudskou chybou alebo traumou spôsobenou nevhodnou manipuláciou s tkanivom počas operácie. Tým, že tento robotický systém poskytuje lekárom flexibilnú platformu na bezpečné a efektívne vykonávanie zložitých operácií, spôsobuje revolúciu v modernej zdravotnej starostlivosti.

Staňte sa súčasťou revolúcie a na vlastné oči sa presvedčte, ako Versius mení chirurgické postupy. Preskúmajte najmodernejšiu technológiu - robot Versius bude exkluzívne na konferencii ITAPA Health & Care 2023 už 15. a 16. marca v Martine v stánku Unique Medical. 


 
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies