Staňte sa partnerom

Spíkri kongresu ITAPA 2012

Spoznajte spíkrov aktuálneho Medzinárodného kongresu ITAPA 2012:
 
glidden






 
 
Dr Julia Glidden má titul PhD z medzinárodných vzťahov na Oxfordskej univerzite a má rozsiahle skúsenosti v oblasti návrhov a implementácie projektov v oblasti eDemokracie.
Je autorkou mnohých článkov o posilnenií občianskej angažovanosti v demokratickom procese. Spolueditovala publikáciu o eDemokracii pre Radu Európy a britskú vládu, napísala štúdiu o vývoji britskej politiky v oblasti eDemokracie, spolupracovala aj na prípadovej štúdii Stratégie znalostnej ekonomiky vo Veľkej Británii.
Dr Glidden nedávno riadila ocenený projekt premeny hlavného regiónu vo Veľkej Británii na IT zónu pre podniky a občanov. Pre členské štáty EÚ koordinovala niekoľko študijných ciest do Spojeného kráľovstva, ktoré boli zamerané na eDemokraciu. Julia bola tiež výkonnou riaditeľkou pre služby eDemokracie v spoločnosti Accenture, kde dohliadala na hlavné projekty pre krajiny od Spojeného kráľovstva až po Filipíny. V súčasnej dobe je strategickou poradkyňou pre Medzinárodné centrum pre zdokonaľovanie lokálnej eDemokracie.
 
leitner







 
  Christine Leitner je šéfkou Centra pre európske orgány verejnej správy (CEPA) na Danube University Krems           v Rakúsku. Viedla tiež Ceny európskej elektronickej správy od ich uvedenia v roku 2003. V rokoch 1997 - 2006 bola odborný asistent v Európskom inštitúte verejnej správy (EIPA) v Holandsku. Od roku 1995 - 1997 bola na čele Koordinačnej jednotky na ministerstve pre hospodárske záležitosti vo Viedni. V roku 1995 bola vyslaná do Európskej komisie. Vedie odbor Magister verejnej správy v Donau-Universität Krems a je tiež autorkou rôznych publikácií v oblasti eGovernmentu. Prednášala na množstve medzinárodných konferencií o eGovernmente, a bola aj delegátkou podskupiny EPAN eGovernmentu a porotkyňou v Speyer Public Service Quality Award v roku 2005. Leitner prednášala na množstve európskych i svetových univerzitách. Je členkou predstavenstva Estónskej akadémie elektronickej verejnej správy a recenzentkou v programoch EÚ. Na univerzite v Innsbrucku získala doktorát z práva.
 
 
rhoton










 
  John Rhoton je technologický stratég, známy najmä poskytovaním globálneho strategického poradenstva so zameraním na verejný, súkromný a hybridný cloud-computing. V IT priemysle pracuje viac než 25 rokov a jeho kariéra zahŕňa široké spektrum činností od softvérového inžinierstva a podnikovej architektúry až k rozvoju podnikania a nasadenia globálnej infraštruktúry.
John bol zodpovedný za definovanie a riadenie technickej stratégie pre niekoľko novo vznikajúcich technológií, vrátane cloud computingu, mobility, networkingu novej generácie a virtualizácie. Pracoval po celom svete,   dlhodobejšie v Spojených štátoch, Francúzsku, Taliansku, Írsku, Hong Kongu a Malajzii. Momentálne pracuje v Rakúsku.
Je známy tiež ako autor šiestich kníh, vrátane Cloud Computing Architected and Cloud Computing Explained, ktorá je podľa Amazonu hodnotená ako najobľúbenejšia publikácia v danej oblasti. Pravidelne vystupuje na konferenciách ako je RSA, Issey, Microsoft Tech Ed, Exchange Connections a HP Technology Forum..
 
pretty2









 
  Ian Pretty (Veľká Británia) je lídrom globálneho tímu spoločnosti Capgemini pre oblasť daní a sociálneho zabezpečenia a poradcom vedúcich manažérov daňových správ vo viacerých krajinách, vrátane Švédska, Austrálie, USA a Holandska. Je bývalým zamestnancom verejnej správy Veľkej Británie a pred príchodom do Capgemini pracoval na viacerých postoch v Daňovej správe Veľkej Británie a v kancelárií predsedu vlády Veľkej Británie. Má rozsiahle skúsenosti z práce v správe daní, sociálneho zabezpečenia a cla, vrátane zlučovania uvedených inštitúcií. Počas svojej kariéry zastával viaceré pozície v oblasti stratégie, transformácie a plánovania, ako napríklad: Riaditeľ stratégie, financovania a plánovania daňovej správy Veľkej Británie, Riaditeľ projektov kancelárie predsedu vlády Veľkej Británie a iné. V pozíciách, ktoré zastával, získal bohaté skúsenosti s budovaním vzťahov vo verejnej správe, s expertnými poradcami a ministrami ako aj skúsenosti v oblasti riadenia vzťahov medzi komerčným a verejným sektorom predovšetkým v oblasti rozsiahlych outsourcinogvých kontraktov.
 
pychtin   Michal Pychtin, absolvent Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej Univerzity, pracuje 15 rokov v oblasti IT, pričom takmer 10 rokov pôsobí v spoločnosti ORIWIN.
Je jej popredný Solution Architect a je zaangažovaný do návrhu architektúry riešení na projektoch, ktoré ORIWIN implementuje na Slovensku, v Čechách, Poľsku
a Slovinsku.
Zákazníkom pomáha zavádzať riešenia, ktoré im umožňujú pracovať efektívnejšie a výkonnejšie. Riešenia sú budované na najmodernejších technológiách platformy SAP NetWeaver.
 
rasmusen



 
  Christian Vindinge Rasmussen posledných 5 rokov pracuje na dánskych vládnych projektoch, ako elektronické verejné obstarávanie, PEPPOL.eu, NemHandel, mobilné služby, internet vecí, metódy riadenia projektov, cloud technológie, inteligentné mestá a ďalších. V súčasnej dobe pracuje ako Head of Beneficiary pre Dánsko a manažér pracovného balíčka PEPPOL.eu. Christian je tiež aktívny recenzent a hodnotiteľ niekoľkých ďalších projektov Európskej komisie naprieč sektorom informačných a komunikačných technológií. V minulosti bol zamestnaný ako hlavný projektový manažér pre webové stránky LEGO.com. Christian má titul MSc v odbore obchodnej administratívy a informačných technológií.
 

overgaard











 
Jan Overgaard má titul MSc z politológie a je manažérom inovačného centra pre e-business v Dánskom technologickom inštitúte. V tejto organizácii pracuje od 1. mája 2008. Predtým bol vedúci sekcie v Dánskom národnom IT a telekomunikačnom úrade (projektový manažér regulácie telekomunikácií a IKT) a na ministerstve vedeckých technológií a inovácií (Správa vecí verejných v oblasti IT, technológie a inovácie).
Medzi jeho kľúčové kompetencie patria špecifické znalosti v oblasti informačnej spoločnosti a IKT sektoru, kvantitatívne a kvalitatívne metódy, vedenie policy projektov, riadenie udeľovania ocenení, posúdenie vplyvu a hodnotenia, vývoj scenárov a rozvoj politík.
Jan sa zapojil do radu národných projektov a štúdií, ktoré zadali Európska komisia, Európske monitorovacie centrum pre zmenu a OECD. Hlavná oblasť jeho odborných znalostí zahŕňa informačnú spoločnosť, eGovernment, analýzy a návrhy. Je autorom článku "Vplyv finančnej krízy na dánsku stratégiu e-Governmentu" v Európskom vestníku ePractice.
 
Nastavenie súborov cookies