Yvo Volman

Európska komisia, Vedúci oddelenia Politika dát a inovácii

Yvo Volman je vedúcim oddelenia dátovej politiky a inovácií na Generálnom riaditeľstve pre komunikačné siete, obsah a technológie Európskej komisie. Jednou z kľúčových tém, ku ktorým musí Európska komisia zaujať stanovisko, je voľný tok neosobných dát a ich regulácia. Yvo je expertom práve na túto oblasť a na Medzinárodnom kongrese ITAPA 2018 bude rozprávať o problémoch spojených s digitálnou revolúciou.

Čo s dátami neosobného charakteru, ktoré každý deň vyprodukuje online elektronika a rôzne online platformy ako Google či Amazon? Ako urobiť poriadok s dátami v cloude, ktoré sú decentralizované v rôznych krajinách? Návštevníci kongresu sa z úst Yva Volmana budú môcť dozvedieť, ako Európska komisia v týchto otázkach pokročila a čo bude nasledovať ďalej.

Yvo Volman je absolventom amsterdamskej a štrasburskej univerzity. Doktorát z európskeho práva získal na European University Institute v talianskej Florencii. Pred prácou na generálnom riaditeľstve Komisie pracoval ako odborník na priemyselnú a technologickú politiku na holandskom ministerstve ekonomických záležitostí.

Prihláste sa na Medzinárodný kongres Jarná ITAPA 2019

Prednášky spíkra