Marek Zeman

Tatra banka, Vedúci oddelenia IS bezpečnosti
Marek Zeman má mnohoročné skúsenosti s riadením informačnej bezpečnosti v bankovom sektore.

Jeho primárnou úlohou je riadenie informačnej bezpečnosti, návrh, ochrana a implementácia bezpečnostných systémov vo finančnom sektore. Špecializuje sa na procesné riadenie v bezpečnosti a zvyšovanie bezpečnostného povedomia, riadenie bezpečnostného monitoringu a analýzou logov so zameraním na vyhľadávanie vzorov správania a ich koreláciu. Venuje sa novým smerom informačnej bezpečnosti, ktoré sú viazané na moderné technológie ako sú umelá inteligencia, autonómne riadenie, či robotizácia.  Zameriava sa na pomoc štátnym orgánom pri zvyšovaní povedomia a implementácii zmien v súvislosti s informačnou bezpečnosťou. Je predsedom komisie Informačnej bezpečnosti pri Slovenskej bankovej asociácii.

 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2022
 • Diskusný panel   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Diskusia pozvaných hostí:
  Peter Bielik, Národné centrum zdravotníckych informácií
  Ramses Gallego Iglesias, MicroFocus
  Martin Lohnert, Void SOC
  Marián Trizuliak, ZSDIS
  Marek Zeman, Tatrabanka

  Videozáznam
   
 • Diskusný panel   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Diskusia pozvaných hostí:
  Ján Andraško, Binary Confidence
  Roman Čupka, Flowmon Networks
  Marek Kľoc, LYNX
  Peter Kočík, FORTINET
  Július Selecký, ESET
  Marek Zeman, Tatra Banka

  Videozáznam
 • FaceRec (biometria tváre) – Success story   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2015: No Borders


  Prečo by vám prednáška nemala uniknúť? 
  Vypočujte si skutočný príbeh o využití biometrie ľudskej tváre v slovenskom bankovom sektore. Môže byť tento projek inšpiráciou aj pre využitie v iných oblastiach ľudského  či občianskeho života? Napríklad v rámci eGovernment? Aj na tieto otázky odpovie prednáška o FaceRec.  Tatrabanka ako najinovatívnejšia banka Slovenska, spolu so spoločnosťou Atos, a v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR úspešne realizovali unikátny projekt využitia biometrie tváre v bankových procesoch.

  V tejto prezentacii uvidíte trendy v danej téme ako aj "success story" reálneho projektu v rámci Slovenského bankového sektora, ktorá môže byť inšpiráciou a námetom na implementáciu danej technológie aj v inýchch sektoroch vrátane štátnej správy.

   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným