Mário Lelovský

Republiková únia zamestnávateľov, 1. Viceprezident
Vyštudoval Elektrotechnickú fakultu, odbor kybernetika a riadiaca technika na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Po 1989 založil a dve desaťročia viedol firmy skupiny BaSys, distribútora prémiovej spotrebnej elektroniky na Slovensku a v Českej republike. Viac ako 15 rokov podniká v oblasti riadiacich systémov inteligentných (SMART) objektov a jeho firma Media Control zabezpečuje integrované projektovanie a samotnú komplexnú realizáciu ako aj servis technických zariadení inteligentných budov. Je autorom projektu 1. Demonštračný inteligentný nízkoenergetický dom – iDOM. Od roku 2014 pôsobí vo funkciách prezidenta a 1. viceprezidenta IT Asociácie Slovenska a pôsobí vo viacerých slovenských a medzinárodných inštitúciách na poli podpory a rozvoja IT sektoru, digitálnych zručností, vzdelávania a podnikania. Od roku 2014 je viceprezidentom RÚZ a členom výborov pre hospodárstvo, prácu a životné prostredie. Od roku 2005 je predsedom dozornej rady spoločnosti SEWA a.s. zaoberajúcej sa zberom a recykláciou elektro-odpadu. V septembri 2017 bol zvolený za predsedu Výkonného výboru Digitálnej koalície SR. 
 • DISKUSIA   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021

  DISKUSIA
  Svetlana Síthová, MŠVVaŠ SR
  Mário Lelovský, ITAS
  a ďalší pozvaní spíkri
 • DISKUSIA: Prečo potrebujeme funkčný a konkurencieschopný digitálny štát?   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2021

  Diskusie o líderstve v ľubovoľnej oblasti strácajú zmysel, pokiaľ fungovanie štátu svojou podstatou kladie prekážky a nevytvára prostredie pre naplnenie týchto ambícií. Čo znamená v praxi, ak chceme, aby bolo Slovensko v niečom svetovou špičkou? Bude verejný sektor v jeho súčasnom stave oporou, alebo brzdou takéhoto úsilia? Pozrime sa na to očami tých, ktorých činnosť a podnikanie je významne ovplyvňované efektivitou štátnej prevádzky, rýchlej administratívy, dostupnosti zručnej pracovnej sily a ďalších oblastí a odpovedzme na otázku, ako by mal štát a jeho digitalizácia ďalej smerovať, ak má Slovensko naozaj hrať v niečom prím.

  Diskutujúci: Veronika Remišová (podpredsedníčka vlády SR a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR), Ronald Blaško (AmCham), Radoslav Danilák (Tachyum), Mário Lelovský (Republiková únia zamestnávateľov) a ďalší pozvaní spíkri
Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným