Andrej Aleksiev

Kreston Slovakia
Andrej Aleksiev je posledné 3 roky riaditeľom pobočky Check Point Software Technologies na Slovensku. Po absolvovaní vysokej školy v Taliansku a doktorandského štúdia v Rusku sa vrátil naspäť domov na Slovensko, kde sa venuje informačným technológiám už vyše 13 rokov. Je ženatý, má 2 deti a okrem iného sa rád venuje etickému hackovaniu a využívaniu najmodernejších technológii v boji proti kybernetickým útokom. Ako filantrop podporuje aj aktivity mimo svoju profesiu, ako napríklad postavenie bronzovej sochy Bratislavského velikána W. Kempelena v životnej veľkosti v Bratislave.
 • DISKUSIA „Ako posunúť české a slovenské zdravotníctvo vpred?"   |   Jesenná ITAPA 2022

  Akým výzvam čelí české a slovenské zdravotníctvo? Sú na tom naše krajiny podobne? Riešime obdobný typ problémov a výziev? Ako sa pozeráme v priestore ČR a SR na rozvojové príležitosti a kam naše krajiny smerujú v rozvoji zdravotníctva.

  ROBERT BABEĽA, MZ SR: "Česká republika sa pre Slovensko stala v niektorých oblastiach zdravotníctva dôležitým benchmarkom a zároveň aj vyspelejším partnerom, ktorého by sme mali chcieť dobehnúť a napokon s ním držať krok. K tomu však budú potrebné nielen investície, no hlavne kontinuita v nastavených zmenách.“ 

  MARIE MARSOVÁ, AGEL: "Nevyhnutným predpokladom toho, aby sa naše zdravotnícke zariadenia rozvíjali v súlade s víziou technologicky vyspelého zdravotníctva sú dáta, ich dostupnosť, spracovanie a štruktúrovanosť."
    
  Robert Babeľa, Ministerstvo zdravotníctva SR
  Jakub Rybár, AGEL 
  Andrej Aleksiev, Kreston Slovakia

  VIDEOZÁZNAM
   
 • DISKUSIA "Architektúra digitálneho štátu"   |   Jesenná ITAPA 2022

  Architektúra informačného systému verejnej správy je už zastaralá. Ako by mala vyzerať nová? Diskusia o Ústrednom portáli verejnej správy 3.0.

  PATRIK PLACHÝ, RED HAT: ,,Proč by se vlády měly zaměřit na automatizaci IT, nyní i v budoucnu."

  VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: "S architektúrou treba začať od základov. Prvoradá je konsolidácia systémov."

  DISKUSIA
  Vladimír Bednár, MF SR 
  Peter Kopáč, MIRRI 
  Patrik Plachý, RED HAT
  Andrej Aleksiev, TUFIN 
  Pavel Karel, NASES 

  VIDEOZÁZNAM

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným