Vladimír Bednár

Ministerstvo financií SR, generálny riaditeľ sekcie Informačných technológií v spoločnosti
Vladimír Bednár pôsobí ako generálny riaditeľ sekcie informačných technológii, Ministerstva financií. Zároveň pôsobí vo viacerých dozorných a správnych radách subjektov v pôsobnosti rezortu financií. Je hlavným lídrom reformy riadenia rezortného IT. Od roku 2018 pôsobil vo viacerých manažérskych a expertných postoch Ministerstva financií, Magistrátu mesta Bratislava a Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby. Predtým pôsobil v súkromnom sektore ako konzultant pre verejný a súkromný sektor najme v GIS a Finančných IT systémov. Vyštudoval Medzinárodne vzťahy a Geodéziu kartografiu a kataster.
 • DISKUSIA na tému "Vládny cloud na križovatke"   |   Jesenná ITAPA 2022

  Vládny cloud buduje štát už roky. Preinvestovali sa už rádovo desiatky miliónov eur a zmohli sme sa v podstate na virtualizovanú infraštruktúru. Aktuálne sa schválili a plánujú tzv. komunitné cloudy za viac ako 150 mil eur. Posunie táto investícia služby štátu aspoň o milimeter? AWS nasadzuje kontinuálne každých niekoľko milisekúnd, je možné takémuto tempu konkurovať? Ako budujú cloudové služby napríklad v bankách? A aká je stratégia MIRRI v budovaní cloudových služieb?

  VLADIMÍR BEDNÁR, MF SR: "Cloud nie je virtualizácia. Cloud sú predovšetkým služby. Z toho vyplýva, že na Slovensku nemáme cloud."

  Igor Sibert, MV SR 
  Peter Lukáč, NCZI 
  Vladimír Bednár, MF SR 
  Tomáš Mydliar, Dell Technologies 
  Hrvoje Buntak, Apis IT
  Pavol Lukáčik, RED HAT 
  Ladislav Kovár, MIRRI

  VIDEOZÁZNAM
   
 • DISKUSIA na tému revolúcie v bezpečnosti   |   Jarná ITAPA 2022

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným