Robert Lipovský

ESET , Senior Malware Researcher
Robert Lipovský je Senior Malware Researcher v spoločnosti ESET so 14-ročnými skúsenosťami s výskumom škodlivého kódu a širokým spektrom odborných znalostí, ktoré zahŕňajú cielené útoky typu APT, kyberzločin, ako aj výskum zraniteľností.

Vedie tím výskumníkov, ktorý, okrem iného, odhalil ako sa udiali prvé kyberútoky vedúce k masovému výpadku elektriny, či pôvod epidémie NotPetya – kyberútoku, ktorý spôsobil historicky najväčšie škody na celom svete.
O takýchto objavoch pravidelne publikuje v odborných ako aj mainstreamových médiách a prezentuje na bezpečnostných konferenciách, ako napríklad RSA, či Black Hat. Taktiež prednáša vysokoškolským študentom a vedie predmet Základy Reverzného Inžinierstva na Slovenskej Technickej Univerzite – jeho alma mater a na Univerzite Komenského.

Keď práve nesedí za počítačom, najradšej pilotuje lietadlo, spoznáva nové krajiny, hrá na gitare, či jazdí na snowboarde.

 
Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2021
  • APT utoky v Európe   |   Jarná ITAPA 2021

    Za posledný rok bolo odhalených viacero významných APT útokov, ktoré zasiahli krajiny naprieč európskym kontinentom – od Francúzska po Východnú Európu a Balkán – a naprieč širokým spektrom organizácií – od vládnych, či vojenských inštitúcií po súkromné spoločnosti. Ukážeme si niekoľko príkladov, vrátane XDSpy, APT skupiny, ktorej sa darilo skrývať až deväť rokov či Sandworm, jednu z najnebezpečnejších APT skupín v histórii. Hack SolarWinds otriasol IT bezpečnostnou scénou, preto sa pozrieme aj na rolu tzv. supply-chain útokov v repertoári útočníkov.

    Videozáznam
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným