Ján Ščamba

Siemens Healthineers, vedúcim tímu Kompetenčného centra Cyber Security
Ján Ščamba vyštudoval Žilinskú univerzitu odbor Robotika a priemyselná automatizácia. V roku 2002 nastúpil do spoločnosti Siemens.
V spoločnosti Siemens Healthineers pracuje od roku 2006 a jeho takmer 15 ročné profesijné skúsenosti z pracovných pozícií software developer, software architekt, cyber security expert zahŕňajú širokú škálu expertízy a know-how.

V roku 2018 sa stal vedúcim tímu Kompetenčného centra Cyber Security, ktoré má globálny význam a dosah na bezpečnosť všetkých vyvíjaných softvérov v oblasti medicínskej techniky Siemens Healthineers.

 
  • Kyberkriminalita - tichá hrozba v zdravotníctve   |   Jarná ITAPA 2021

    Žijeme časy, keď sa mnohí z nás dobrovoľne vzdávajú súkromia v prospech sociálnych sietí. Benefity plynúce z používania smartphonu prevládajú nad obavami, že z našej anonymity ostáva len torzo. Digitalizácia pokročila míľovými krokmi aj v zdravotníctve a ešte zďaleka nedosiahla svoj vrchol. Preto je dôležité priamo pomenovať kyberhrozby , ale aj to, akým spôsobom môžu kyberútoky ovplyvniť naše zdravie a život. Zároveň je potrebné si predstaviť spôsoby ako ich efektívne minimalizovať a predchádzať im.
     
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným