Ján Oravec

Ministerstvo hospodárstva SR, štátny tajomník
Ján O R A V E C pôsobí ako štátny tajomník I. na Ministerstve hospodárstva SR. V rokoch 2003 až 2020 bol prezidentom Združenia podnikateľov Slovenska. Patrí k zakladajúcim členom Republikovej únie zamestnávateľov a je členom jej Prezídia. Ako predseda Výboru RÚZ pre európske záležitosti a zahraničné vzťahy zastupoval slovenských zamestnávateľov v medzinárodných zamestnávateľských organizáciách, v BusinessEurope v Bruseli, v BIAC-u pri OECD a v Medzinárodnej organizácii zamestnávateľov (IOE) pri Medzinárodnej organizácií práce v Ženeve.

V rokoch 1999-2002 pracoval ako generálny riaditeľ Sekcie stratégie Ministerstva hospodárstva SR. Počas tohto obdobia bol predsedom a členom vo viacerých dozorných a správnych radách.
Ján Oravec je zakladajúcim členom Nadácie F. A. Hayeka a jej dlhoročným prezidentom (1992 – 2013). V r. 1997 založil Združenie daňových poplatníkov Slovenska.

V r. 1987 absolvoval Univerzitu Komenského (filozofia – politická ekonómia), v r. 1994 študoval na Swiburne University of Technology v austrálskom Melbourne (Business Administration) a v rokoch 1993 – 1995 na Southern Methodist University v americkom Dallase (Bank Management). V r. 1996 získal v Ústave slovenskej a svetovej ekonomiky v Bratislave titul kandidát vied.
Venuje sa poradenskej činnosti, vystupuje v médiách, publikuje a prednáša.
 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
 • Diskusia   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Diskusia pozvaných hostí:
  Eduard Heger, minister financií SR
  Céline Gauer, Európska komisia (pozvaná)
  Ladislav Miko, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
  Jana Ježíková, Ministerstvo zdravotníctva SR
  Ján Oravec, Ministerstvo hospodárstva SR
  Ivan Mikloš, MESA
  Marek Antal, MIRRI
  Rudolf Urbánek, Microsoft Slovakia


   
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným