Roman Jedinák

DATALAN, riaditeľ pre segment Samospráva
Roman Jedinák ako segmentový riaditeľ zastrešuje v spoločnosti DATALAN samosprávu, slovenské mestá a obce, s ambíciou prinášať technologické trendy a dostupné možnosti priamo do ich každodennej praxe, a s víziou oživiť tému Smart Cities aj na Slovensku a posunúť služby samospráv do 21. storočia.

Roman je absolventom Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave a na konte má viac než dekádu skúsenosti v oblasti technológií a možností miest a obcí. Spolupodieľal sa na realizácii DCOM, čo je najväčší projekt informatizácie miest a obcí na Slovensku. "Ak pripočítame aj zapojených v takzvanom miniDCOM+ režime, máme na Slovensku aktuálne digitalizovaných viac než 2200 obcí a miest," uvádza k projektu, s ktorým mestá a obce získali možnosť štandardizácie poskytovaných eSlužieb, napríklad konsolidovanie údajov so štátnymi registrami. Systém DCOM využíva aj služby portálu Slovensko.sk. "V tomto roku vygeneroval tento systém už jeden milión daňových rozhodnutí - elektronických úradných dokumentov v súlade s legislatívou vrátane QR a čiarových kódov. V minulom roku systém elektronicky spracoval vyše 2,5 milióna rozhodnutí a podaní.“
Roman Jedinák v DATALANe rozvíjal aj unikátnu platformu Digitálne mesto, ktorá agreguje praktické a inovatívne moduly pre každodenné potreby miestnych samospráv – od Mesta v mobile až po online modul Digitálne zastupiteľstvo, ktoré samosprávam prakticky poslúžilo aj v aktuálnej pandemickej kríze.  

 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným