Peter Bilík

ANASOFT
  • Ignite session: Inteligentná automatizácia e-commerce a retail logistiky spoločnosti Dedoles   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

    Dedoles sa rozhodol pre digitálnu automatizáciu skladových a zásobovacích procesov v súlade s princípmi Industry 4.0  prostredníctvom Smart Industry riešenia EMANS od spoločnosti ANASOFT, ktoré je nasadené primárne v automobilovom/strojárskom priemysle, kde autonómne riadi veľkoobjemové variabilné zásobovanie a výrobu.

    Táto kyberneticko-fyzikálna platforma využíva v logistických procesoch technológie ako internet vecí (IoT), internet služieb (IoS), digitálne dvojčatá (digital twin technology) a kolektívnu inteligenciu, ktoré umožňujú autonómne a na základe skutočných dát (v reálnom čase) riadiť efektívne naskladňovanie tovaru, vychystávanie a vyskladňovanie zákazníckych objednávok použitím dynamických stratégií (klastrové vychystávanie, dynamický slotting zásob) a inovatívnych logistických princípov (zrkadlenie skladových zásob, tzv. SKU mirroring).  

    V súčasnosti systém už riadi 29 500 skladových pozícií. Hornú hranicu 9 400 objednávok vychystaných za jeden deň v sezónnej špičke sa navyše systémom EMANS podarilo posunúť až na 25 000 objednávok, čo predstavuje až 175 000 rôznorodých položiek (SKU) vychystaných denne. V roku 2019, kedy bol systém zavedený dosiahli tržby 14,6 mil. eur, čo je v porovnaní s predošlým rokom nárast o 154%. V roku 2019 mal Dedoles 600 tisíc zákazníkov, no v septembri 2020 sa toto číslo vyšplhalo až na 1 milión.  Predpokladaný budúci vývoj tržieb je 41 miliónov € za rok 2020. Smart Industry riešenie EMANS umožňuje multi-kanálovú distribúciu v súlade s konceptom nového retailu (Retail 4.0)

     
Prihláste sa na Medzinárodný kongres ITAPA 2020
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným