Tomas Matraia

The AdWisers , CEO
Tomas Matraia pôsobí ako CEO nadnárodnej poradenskej spoločnosti The AdWisers www.theadwisers.com. Je odborníkom na oblasť medzinárodnej politiky a obchodného vyjednávania s viac ako 15-ročnými skúsenosťami z pôsobenia v OSN, Európskej komisii, akademickej oblasti a súkromnom sektore. Navrhoval a viedol miliardové programy, projekty a strategické iniciatívy so zameraním na prepájanie sektora vedy, technológií, výskumu a inovácií s priemyslom a trvalo udržateľnými cieľmi rozvoja, vrátane medzinárodných ministerských dohôd a dialógov EÚ na vysokej úrovni.

V súčasnosti sa zameriava na tvorbu riešení spočívajúcich v prepájaní inovácií, obstarávania, kapitálu, udržateľného rozvoja, ekologického rastu a medzinárodnej spolupráce s cieľom ponúknuť nové replikovateľné modely, politiky opierajúce sa o znalosti a fakty, obchodné príležitosti a sociálny dopad.

Medzi jeho posledné úspechy spadá návrh stratégie a súčasná implementácia priekopníckeho projektu, ktorý prehodnocuje verejno-súkromné modely v novej ekonomike ovplyvnenej pandémiou COVID-19 a zameriava sa na poskytovanie podpory európskym podnikom v boji s krízou v oblasti financovania, budovania zručností a internacionalizácie.
Pán Matraia zastrešuje oblasť budovania kapacít v rámci projektu zameraného na tému verejného obstarávania inovácií PRONTO (http://pronto-ppi.eu) a bol menovaný „ad personam“ do prestížnej poradnej skupiny Agentúry EÚ pre kybernetickú bezpečnosť ENISA.
 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným