Július Selecký

ESET, Senior Technical Pre-Sales Representative
Július Selecký sa oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti venuje viac ako 10 rokov. Študoval na katedre informačných systémov Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Neskôr na tejto fakulte absolvoval doktorandské štúdium.

Dlhodobo pôsobí ako pedagóg na Fakulte managementu UK kde vedie prednášky a cvičenia z predmetov z oblasti informačných systémov, manažmentu a bezpečnosti.

Do spoločnosti ESET nastúpil v roku 2018 ako Senior Technical Pre-Sales Representative. Jeho hlavnou náplňou sú konzultačné poradenstvo primárne pre enterprise segment zákazníkov, zodpovednosť za testovanie a poskytovanie prezentácií produktov spoločnosti ESET.

 
Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
 • Nedajte šancu hrozbám vďaka sofistikovaným EDR nástrojom   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Múry staviame, aby sme si útočníkov držali ďalej od tela. Bežní používatelia môžu mať infikované pracovné stanice aj niekoľko mesiacov bez toho, aby o tom vedeli. Práve hra o čas je v týchto prípadoch kľúčová. Nástroje na detekciu a reakciu (EDR) sú navrhnuté tak, aby dopĺňali existujúce zabezpečenie koncových bodov. Je to stratégia, vďaka ktorej Vaša spoločnosť dokáže neustále sledovať potenciálne kybernetické hrozby a proaktívne na ne reagovať. Buďte aj Vy o krok vpred vďaka sofistikovaným EDR nástrojom – nedajte hrozbám šancu. Počas prezentácie si identifikujeme kľúčové prínosy EDR systémov ako napríklad zachytávanie incidentov, sieťová izolácia zariadení či detekcia anomálií správania.

 • Ako efektívne “loviť” hrozby a vyšetriť incidenty   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Na začiatku sme dostali krátke zadanie. Náš zákazník potreboval zlepšiť vizibilitu svojich pracovných staníc tak, aby bol schopný vo svojom heterogénnom prostredí v reálnom čase monitorovať a blokovať
  hrozby. Implementáciou EDR nástroja ESET Enterprise Inspector sa všetko len začalo. V dnešnej koronavírusovej dobe je enormný tlak na IT oddelenia, nie len kvôli prechodu na homeoffice, ale aj kvôli zvýšenej miere šíriacich sa hrozieb. V prezentácii Vám ukážeme niekoľko konkrétnych príkladov ako sme pokročilé hrozby zachytili, vyšetrili a zablokovali.

   
 • Diskusný panel   |   Medzinárodný kongres ITAPA 2020

  Diskusia pozvaných hostí:
  Ján Andraško, Binary Confidence
  Roman Čupka, Flowmon Networks
  Marek Kľoc, LYNX
  Peter Kočík, FORTINET
  Július Selecký, ESET
  Marek Zeman, Tatra Banka
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným