Matej Šalmík

Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT

Matej Šalmík pracuje v Národnom centre kybernetickej bezpečnosti SK-CERT ako riaditeľ odboru, kde sa venuje dvom témam - manažmentu procesov a rizík a vzdelávaniu a šíreniu bezpečnostného povedomia v kybernetickej bezpečnosti. Medzi tieto činnosti patrí na jednej strane napríklad nastavovanie správnych procesov pri monitorovaní, vyhodnocovaní a riešení kybernetických bezpečnostných incidentov, na strane druhej plánovanie a organizovanie bezpečnostných cvičení a tréningov.

Prihláste sa na Jarná ITAPA 2021
  • Table-Top cvičenie „Podozrivý mail je len začiatok“   |   CyberTAPA

    Table-top cvičenia sú druhom netechnických cvičení, ktoré sa zameriavajú na trénovanie rozhodovania, ako aj na precvičenie, otestovanie vlastných postupov a procesov, trénovanie úloh a zodpovedností jednotlivých rolí, a to všetko v súvislosti s riešením vzorových kybernetických bezpečnostných incidentov. Scenár cvičenia prenesie účastníkov do fiktívneho prostredia s hypotetickými udalosťami, na ktoré musia reagovať tak, ako by sa stali naozaj.

    Účastníci budú mať po absolvovaní znalosti ako sa rýchlo a efektívne rozhodovať pri rôznych typoch bezpečnostných incidentov.

    Cvičenie je vhodné najmä pre non-IT vyšších manažérov z organizácií - ideálne obchod, financie, rozvoj, prevádzka, marketing, právne oddelenie či PR.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným