Martin Florian

KPMG

Riaditeľ v KPMG Slovensko Advisory k.s., zodpovedný za dátové a analytické riešenia, rozvoj umelej inteligencie, za dátovú kvalitu a integritu. Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Capco Slovensko, predtým konateľ Swiss Re a člen predstavenstva Volksbank Slovensko a.s. (COO a CIO). IT sektoru sa venuje celý svoj profesionálny život. Pôsobil v spoločnosti SAS International ako riaditeľ pre Slovensko a v Oracle Consulting. Vo VUB banke pôsobil ako Senior Executive Manager pre dátovú kanceláriu a ako spoluzakladateľ Business Intelligence kompetenčného centra.

Je absolventom  fakulty STU so špecializáciou na Fyziku tuhých látok. Stál pri vzniku prvých bezkontaktných platobných kariet na Slovensku, zakladal kompetenčné centrá pre prevenciu podvodov a podieľal sa na vývoji systémov platieb prostredníctvom mobilných telefónov (mTrust a VIAMO). V súčasnosti pôsobí v odvetví manažérskeho a risk consultingu, zaoberá sa dátovou integritou, prediktívnym modelovaním a témou Big Data.

  • Dátová kvalita   |   Jarná ITAPA 2019

    Martin Florian (KPMG) sa zameria na otázku, ako by štát mohol zlepšiť kvalitu svojich údajov tak, aby sme im mohli dôverovať. V následnosti na jeho úvodné slovo sa v diskusii bude venovať systematickému meraniu dátovej kvality a benchmarkingu informačných systémov vo verejnej správe, predstaví novú metodiku a základné indikátory. Marek Šurek (xIT) sa pozrie na možnosť prepojenia dát medzi sebou, ktorá by umožnila vytvorenie centrálneho dátového modelu. V závere diskusie sa Tomáš Kysela (ÚPVII) zamyslí, ako prakticky zlepšiť kvalitu údajov.

    Videozáznam

  • Diskusia   |   Jarná ITAPA 2019

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným