Staňte sa partnerom

DISKUSIA: Okrúhly stôl

/ Okrúhly stôl
Posuňme sa do roku 2020. Ako bude vyzerať vtedy slovenský eGovenrment? Podarí sa zreformovať verejnú správu? Dosiahneme stanovené priority? Budú slovenské regióny a mestá už vtedy nasadzovať smart riešenia? A budú riešenia bezpečné?

Videozáznam

Samuel Arbe

ITAPA
Samuel Arbe pôsobí ako konzultant pre Svetovú banku a programový riaditeľ ITAPA. Na Slovensku rozbiehal a 6 rokov riadil operačný program Efektívna verejná správa, ktorý dodnes prispieva k vyššej kvalite verejného sektora a verejných služieb. Jeho expertízou je zvyšovanie efektivity verejných inštitúcií a digitálna transformácia. Okrem toho je CEO inovačného hubu zameraného na oblasť zdravotníctva Healthhub.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Emil Fitoš

SCDI
Po štúdiách a podnikaní strávil Emil Fitoš viac ako 20 rokov pracovného života v spoločnosti Siemens, neskôr v spoločnosti Atos. V roku 2014 sa stal generálnym riaditeľom Atos Slovensko a Česká republika. Pod jeho vedením bol Atos jednou z popredných spoločností na trhu s významným inovačným prínosom. 21. júna 2017 bol zvolený za prezidenta IT Asociácie Slovenska a funkciu obhájil aj v rokoch 2019, 2021 a 2023. Pôsobí ako poradca vlády SR a podpredseda Rady vlády SR pre digitalizáciu verejného sektora a jednotný digitálny trh. Dianie v digitalizácii Slovenska ovplyvňuje aj cez svoje zapájanie sa do aktivít Digitálnej koalície a Centra pre umelú inteligenciu AISlovakIA. Je generálnym riaditeľom Slovenského centra digitálnych inovácií (zná…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Milan Ftáčnik

Slovenská informatická spoločnosť
Od r. 1980 až doteraz pôsobí na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave ako vysokoškolský učiteľ, od r. 1989 ako docent. Odborne sa venuje spracovaniu obrazu a počítačovému videniu. Pôsobí na Katedre aplikovanej informatiky FMFI UK. V rokoch 1990 – 2002 pôsobil ako poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, v rokoch 1998-2002 ako minister školstva. V rokoch 2006-2010 bol starostom mestskej časti Bratislava-Petržalka, v rokoch 2010-2014 primátorom Bratislavy. Bol aj poslancom mestského a tiež krajského zastupiteľstva. Od roku 2015 je predsedom Slovenskej informatickej spoločnosti a členom Predsedníctva Rady európskych informatických spoločností. Je tiež členom Rady vlády pre digitalizáciu verejnej spr…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Ľubor Illek

Slovensko.Digital
Je jedným zo zakladateľov občianskeho združenia Slovensko.Digital, v ktorom pôsobí dodnes. Dlhodobo sa venuje dianiu v oblasti e-Governmentu, prioritne v témach riadenia údajov, elektronického podpisu, autorského práva, bezpečnosti, hodnotenia projektov e-Governmentu. Od roku 2003 je členom Slovenskej informatickej spoločnosti. V roku 2009 bol jedným zo zakladajúcich členov Spoločnosti pre otvorené informačné technológie, v ktorom sa venoval presadzovaniu ideí otvorenosti v tvorbe verejných politík, najmä v oblasti OpenData, otvorených štandardov a používaní slobodného softvéru. Vyštudoval informatiku na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského. Dlhodobo pôsobil v spoločnosti Gordias v oblasti informačnej bezpečnosti. Od r…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Milan Ištván

Partnerstvá pre prosperitu
Milan Ištván vyštudoval žurnalistiku v Bratislave a v Paríži. V rokoch 1998 až 2002 bol najmladším poslancom NR SR, venoval sa témam ako internet do škôl, liberalizácia telekomunikačného trhu, zákon o elektronickom podpise. Od roku 2002 sa v občianskom združení Partnerstvá pre prosperitu (PPP) venuje podpore informatizácie spoločnosti. Je členom Poradného orgánu Digitálneho lídra SR. V programovom období 2007-2013 bol členom Monitorovacieho výboru pre vedomostnú ekonomiku (OPIS, OPKaHR a OP VaV). V súčasnosti je členom Monitorovacieho výboru pre OP Integrovaná infraštruktúra (OPII) a Riadiaceho výboru pre Prioritnú os 7 OPII Informačná spoločnosť.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Rastislav Janota

NBÚ
Má viac ako 20 rokov skúseností s IT a telekomunikačným sektorom. Počas jeho profesionálnej kariéry zastával viaceré expertné a top manažérske pozície v oblasti ICT a kybernetickej bezpečnosti ako v súkromnej sfére tak v štátnej správe, ako na Slovensku tak v rôznych štátoch v zahraničí. Od 1.9.2023 pôsobí ako špeciálny vyslanec NBÚ pre kybernetickú bezpečnosť na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky vo Washington, D.C., USA.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Alena Sabelová

Úrad podpredsedu vlády SR pre informatizáciu a investície
Je štátnou tajomníčkou podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov. V štátnej správe pôsobí s krátkou prestávkou od roku 2001, a to na viacerých riadiacich pozíciách, vrátane ministerstva financií a úradu vlády. Taktiež viedla proces prípravy strategického dokumentu „Vízia a stratégia rozvoja Slovenska do roku 2030“ a osem rokov zastupovala Slovensko v Európskej banke pre obnovu a rozvoj so sídlom v Londýne.
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Martina Slabejová

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Martina Slabejová medzi rokmi 1999 až 2016 pracovala v Microsoft Ltd na rôznych pozíciách. Od roku 2006 bola riaditeľkou pre verejný sektor na Slovensku, od roku 2012 riaditeľkou pre CEE verejný sektor, so zodpovednosťou za 33 krajín v regióne a v októbri 2016 skončila na pozícii riaditeľky pre verejný sektor v CEE, zahŕňajúc štátnu správu, zdravotníctvo, kybernetickú bezpečnosť a školstvo. Vďaka práci v natoľko rôznorodom prostredí, ktoré zahŕňalo verejnú správu v krajinách strednej Európy (Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko) ako aj strednú Áziu (Kazachstan, Turkmenistan, Mongolsko) sa mohla venovať rôznym stupňom rozvoja verejnej správy a využiť príklady z rozvinutejších krajín v krajinách, kde je digitalizácia a informatizác…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi

Martin Sůra

Atos IT Solutions and Services na Slovensku
Martin Sůra (45) zastáva pozíciu Generálneho riaditeľa a konateľa pre Slovenskú a Českú republiku od 5.júna 2017. Pred prijatím tejto funkcie v spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., pracoval Martin posledné 4 roky ako Generálny riaditeľ v spoločnosti Hewlett Packard Enterprise Slovakia, s.r.o.. Po nástupe do HP/HPE v roku 1998, pracoval Martin Sůra na pozícii Enterprise Account manažér a Dealer manažér ako prvý zamestnanec divízie, ktorá sa venovala podnikovým riešeniam na Slovensku. Od roku 2003 sa stal District manažérom pre verejný sektor TSG Sales, pričom bol zodpovedný za celé HP portfólio vrámci verejného sektora na Slovensku. Martin Sůra neskôr zastával niekoľko obchodných pozícií v regióne strednej a výc…
Zobraziť viac informácií o spíkrovi
Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho a povedz o ňom aj ostatným
Nastavenie súborov cookies